Historie & současnost

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Firma CARGONET s.r.o. byla založena v roce 1998  a měla tehdy pouhých  5 pracovníků, dodávku a malý náklaďák . Dnes má naše firma více něž 50 zaměstnanců, desítky kamionů  a jejími zákazníky jsou renomované společnosti z celé Evropy.

Firma se zpočátku zaměřovala na silniční nákladní dopravu, ale nyní je schopna poskytovat kompletní logistický servis.

Celé portfolio služeb bylo naplno využito např. při výstavbě plynovodu v projektu GAZELA . Naše firma zajišťovala přepravu plynovodních trub po železnici z Turecka, celního odbavení, překládku trub z vagonů mobilními  jeřáby, dopravu po silnici a naskladnění trub  na námi zhotovená depa, při čemž se jednalo o nadměrné náklady. Tuto akci jsme si úspěšně zopakovali v r. 2019 -2020 při výstavbě paralelního plynovodu.

Naše firma se specializuje na dopravu ocelových svitků a nadměrných nákladů. V tomto oboru se společnost CARGONET s.r.o. stále více úspěšně prosazuje, o čemž svědčí řada spokojených zákazníků.

Firma dnes poskytuje tyto další služby: opravárenství a prodej pohonných hmot, pneuservis, provozování myčky vozidel a ubytování.

Ambicí naší firmy nikdy nebylo stát se dopravou se stovkami kamionů, nýbrž na kvalitu zaměřenou specializovanou firmou, která je schopna pružně reagovat na situaci trhu a požadavky zákazníků.
20 letá úspěšná historie svědčí o správnosti a udržitelnosti tohoto cíle.

LET’S GO CARGONET!

Historie společnosti

Od roku 1998 uběhla řada let nepřetržitého vývoje, v  průběhu let jsme se stěhovali, rozšiřovali , opravovali areál, zlepšovali své služby a nabízeli nové.

Podívejte se, jak se naše firma vyvíjela.

ROK 1998

V lednu byla založena společnost. Zpočátku firmu tvořilo 5 mladých lidí, sídlo jsme měli v Okružní ulici v Litoměřicích a pořídili jsme si první nákladní vozidlo NISSAN na leasing. Dopravu jsme hlavně zprostředkovávali.

ROK 1999

Druhý rok jsme si pořídili vlastní kanceláře v Mrázově ulici, rozšířili jsme spediční činnost a snažili jsme se uchytit a prosadit na dopravním trhu. Na leasing jsme si pořídili první skutečný kamion MAN F 2000. Brzy měly přibýt další.

ROK 2000

Zakázky přibývaly, spokojenost zákazníků rostla, což nám umožnilo významně jsme rozšířilt vozový park. Orientovali jsme se zejména na přepravu hutních materiálů, zejména plechů ve svitcích. Proto jsme otevřeli kancelář v Ostravě.

ROK 2001

Pokračovali jsme v orientaci na přepravu hutních výrobků, zejména ocelových svitků a hutních materiálů z Ostravska, dovoz plechů pro strojní a automobilní průmysl, zakázky rostly, obrat společnosti překročil 100 mil. Kč (!)

ROK 2002

Pátým rokem jsme získali areál Vojenských staveb v ulici Kamýcká. Získali jsme tak nejenom kvalitní zázemí, ale mohli jsme rozšířit služby o prodej PHM a ubytování. Pobočka v Ostravě pro neefektivnost uzavřena.

ROK 2003

Zahájili jsme provozování skladu v Terezíně, kde jsme skladovali zejména ocelové svitky. Říční cestou jsme dopravili loď zámořského hutního materiálu z Antwerp do přístavu Mělník a otud kamiony k zákazníkům po celé ČR.

ROK 2004

Konečně v EU: Konec čekání na hranicích! Fronty na hranicích a celnicích zmizely a tím začala nová éra prosperity firmy, neboť se významně zrychlil pohyb zboží. V tomto roce jsme také získali certifikát kvality ISO 9001:2001.

ROK 2005

Získali jsme mnoholetý kontrakt na přepravu svitků v Kolíně pro nově postavenou automobilku TPCA. Zde jsme otevřeli novou provozovnu a zahájili pravidelné přepravy z Kolína na linkách do Havlíčkova Brodu a Ovčár.

ROK 2006

Zahájili jsme rekonstrukci našeho nového areálu v Kamýcké ulici, vybudovali jsme několik garsonek a apartmánů. Opravili jsme kanceláře, vyměnili 200 oken v administrativní budově a v penzionu.

ROK 2007

Startujeme s přepravou zámořských svitků kamiony a po železnici z Evropských přístavů (Antwerpy, Vlissingen, Hamburg, Koper) do ČR. Pořídili jsme objekt „Invalidovna“ v Ústí nad Labem a začali jsme s jeho rekonstrukcí.

ROK 2008

Oslavili jsme 10. výročí firmy na Marině v Píšťanech. Vše se událo 2. října za přítomnosti našich nejvýznamnějších zákazníků. Na podzim 2008 udeřila naplno krize. Takřka ze dne na den poklesly zakázky o polovinu.

ROK 2009

Krizi, která v tomto období postihla řadu podniků, jsme překonali bez významnějších omezení provozu, avšak byli jsme nuceni zastavit některé projekty, např. rekonstrukci objektu „Invalidovna“ v ÚL. Sklad přesunut do Berouna.

ROK 2010

Získali jsme naši největší jednorázovou zakázku v historii na přepravu trub z Turecka pro výstavbu plynovodu Gazela. Šlo o neuvěřitelných 90 tisíc tun nákladu. Po sestavení měřili trubky 142 kilometrů. Trubky byly dopravovány po železnici a s překládkou na depa.

ROK 2011

Dokončili jsme návoz trub na 12 dep v projektu Gazela. Celkem se jednalo o 7.846 trub NOKSEL – TR, 1.117 trub ILVA-IT. Podívejte se na krátké video z celé této akce na YouTube.

ROK 2012

Vozový park jsme rozšířili o nízkoložné teleskopické návěsy pro přepravu samohybné techniky a vysokých nákladů (až do 3,5 m). Začali jsme se tak více prosazovat v oblasti nadměrné dopravy.

ROK 2013

Připojili jsme solární elektrárnu o výkonu 30 kW, vyrobili 12,5 MWh elektrické energie. Zahájili jsme výstavbu čerpací stanice.

ROK 2014

Dokončili jsme výstavbu a otevřeli jsme bezobslužnou čerpací stanici, myčku osobních automobilů a pneuservis v areálu firmy. Vozový park jsme rozšířili o snížené teleskopické návěsy.

ROK 2015

Pořídili jsme 3-osé tahače SCANIA R 450 HP 6×4 na přepravu těžkých nadměrných nákladů zejména do Skandinávie a Velké Británie. Rekonstrukce 6 garsonek v penzionu.

ROK 2016

V tomto roce jsme zakoupili část opuštěných kasáren Pod Radobýlem, které sousedí s naším areálem, což nám umožní rozšířit skladovací a parkovací plochy.

ROK 2017

Pořízení hlubinového návěsu + tahače SCANIA R 450 HP 6 x 4 na přepravu nadměrných nákladů až do 4,5 m výšky. Zprovoznění garáží v kasárnách. Máme nové logo.

ROK 2018

Dokončili jsme opravy skladu v bývalých kasárna Pod Radobýlem (1.000 m2) a naskladnili jsme zboží od zákazníků.

ROK 2019

Realizovali jsme další zakázku na výstavbu plynovodu Kateřinský potok – Přimda, který kopíruje plynovod Gazela – 140 km , návoz a naskladnění trubek na depa.

ROK 2020

Zahájili jsme výstavbu haly autoservisu v areálu CARGONET s.r.o. Dokončili jsme návoz trubek a techniky na výstavbu plynovodu (červen 2020).

ROK 2021

Založení holdingové struktury
CARGONET Holding s.r.o.
a firem
CARGONET Property s.r.o., Rezidence pod Radobýlem s.r.o.

Volná místa

Řidič kamionové dopravy

Nabídky se životopisem zasílejte na:

Hledáme

 • řidiče pro mezinárodní dopravu (EU, Norsko a Švýcarsko) na soupravu tahač + plachtový návěs a tahač + návěs pro nadrozměrnou přepravu
 • požadujeme ŘP skupiny C + E
 • profesní osvědčení
 • trestní beúhonost
 • minimálně 1 rok praxi
 • znalost a dodržování platných legislativy

Nabízíme

 • odpovídající mzdové ohodnocení
 • příspěvek na penzijní připojištění
 • věrnostní program
 • příplatky na stravování
 • moderní tahače
 • bonusový program
JIŘÍ ZINEK

VEDOUCÍ TECHNIK

+420 737 224 732

[email protected]